Powrót
28 grudnia 2023

Rolety zewnętrzne: elegancja i funkcjonalność

Rolety zewnętrzne to coraz częściej spotykane rozwiązanie na polskim rynku, które łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Dzięki nim można nie tylko zyskać dodatkową ochronę przed słońcem, ale także poprawić izolację termiczną budynku oraz zwiększyć jego bezpieczeństwo. 

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne występują w kilku wariantach, które różnią się między sobą konstrukcją oraz sposobem montażu. Do najpopularniejszych należą rolety nadstawne, podtynkowe i frontowe.

Rolety nadstawne montowane są na zewnątrz budynku, na elewacji, tuż nad oknem. Ich główną zaletą jest prostota montażu, który nie wymaga ingerencji w konstrukcję ściany. Rolety podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, montuje się w specjalnych skrzynkach umieszczonych pod tynkiem. Dzięki temu są one praktycznie niewidoczne, gdy są podniesione. Rolety frontowe natomiast montowane są na fasadzie budynku, co pozwala na swobodne dopasowanie ich kształtu i koloru do elewacji.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, które przyczyniają się do ich rosnącej popularności. Przede wszystkim zapewniają one skuteczną ochronę przed słońcem, dzięki czemu w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód nawet podczas upalnych dni. Ponadto rolety zewnętrzne wpływają na izolację termiczną budynku, redukując straty ciepła oraz obniżając koszty ogrzewania.

Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest ich wpływ na bezpieczeństwo. Rolety te utrudniają włamanie do domu, gdyż stanowią dodatkową barierę dla potencjalnych włamywaczy. Niektóre modele wyposażone są również w specjalne blokady antywłamaniowe, które jeszcze bardziej zwiększają poziom ochrony.

Rolety zewnętrzne pełnią również funkcję estetyczną, dodając budynkom elegancji i nowoczesności. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji oraz stylu elewacji.


Najnowsze wpisy

Rolety zewnętrzne: ochrona przed słońcem i estetyka
Rolety zewnętrzne: ochrona przed słońcem i estetyka

Zakup odpowiedniej osłony okiennej to nie lada wyzwanie. Najtrudniej podjąć decyzję o wyborze rolety wewnętrznej […]

Drewniane czy aluminiowe? Jakie żaluzje wybrać do domu?
Drewniane czy aluminiowe? Jakie żaluzje wybrać do domu?

Decyzja o wyborze odpowiednich żaluzji do naszego domu może być trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę […]

Osłona okienna do sypialni. Co sprawdzi się najlepiej?
Osłona okienna do sypialni. Co sprawdzi się najlepiej?

Sypialnia to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Wybór odpowiedniej […]

Skontaktuj się

Czym jesteś zainteresowany?

    Nasze wyróżnienia