Powrót
19 stycznia 2024

Taras w cieniu: jak markizy tarasowe zmieniają Twoją przestrzeń życiową

Markiza tarasowa to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, która montowana jest na elewacji budynku lub na specjalnych słupkach. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed słońcem, ale może też stanowić barierę przeciwdeszczową. Markizy mają wiele zalet, które sprawiają, że są coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów i mieszkań z ogródkiem.

Przede wszystkim markizy tarasowe pozwalają na efektywną ochronę przed promieniami słonecznymi. Dzięki nim można cieszyć się chwilami relaksu na tarasie nawet w upalne dni, bez obaw o niebezpieczne dla zdrowia promienie UV. Ponadto markizy tarasowe chronią przed przegrzewaniem wnętrz – gdy słońce pada na osłonięty taras, jego powierzchnia nie nagrzewa się tak mocno, co wpływa na niższą temperaturę w pomieszczeniach przylegających do tarasu.

Rodzaje markiz tarasowych

Wykonujemy różne rodzaje markiz w Oświęcimiu, które różnią się między sobą konstrukcją, materiałami oraz sposobem montażu. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Markiza kasetowa – to model, w którym cała konstrukcja oraz tkanina są schowane w specjalnej obudowie (kasecie) po złożeniu markizy. Dzięki temu są one doskonale chronione przed działaniem czynników atmosferycznych oraz zabrudzeniami. Markizy kasetowe są bardzo trwałe i estetyczne, ale również droższe od innych rodzajów.
  • Markiza otwarta – to prostsza i tańsza wersja markizy tarasowej. Nie posiada ona obudowy, co sprawia, że jest mniej trwała i podatna na uszkodzenia. Mimo to, markiza otwarta może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie planują korzystać z niej przez cały rok.
  • Markiza półkasetowa – to kompromis pomiędzy markizą kasetową a otwartą. Posiada ona częściową obudowę, która chroni tkaninę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to tańsza alternatywa dla markizy kasetowej, ale jednocześnie bardziej trwała niż markiza otwarta.
  • Markiza boczna – to rodzaj osłony przeciwsłonecznej montowanej pionowo, która chroni przed słońcem padającym pod ostrym kątem. Może być stosowana jako samodzielne rozwiązanie lub jako uzupełnienie innych rodzajów markiz tarasowych.

Podsumowując, markizy tarasowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się swoim tarasem niezależnie od pogody.


Najnowsze wpisy

Rolety zewnętrzne: ochrona przed słońcem i estetyka
Rolety zewnętrzne: ochrona przed słońcem i estetyka

Zakup odpowiedniej osłony okiennej to nie lada wyzwanie. Najtrudniej podjąć decyzję o wyborze rolety wewnętrznej […]

Drewniane czy aluminiowe? Jakie żaluzje wybrać do domu?
Drewniane czy aluminiowe? Jakie żaluzje wybrać do domu?

Decyzja o wyborze odpowiednich żaluzji do naszego domu może być trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę […]

Osłona okienna do sypialni. Co sprawdzi się najlepiej?
Osłona okienna do sypialni. Co sprawdzi się najlepiej?

Sypialnia to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Wybór odpowiedniej […]

Skontaktuj się

Czym jesteś zainteresowany?

    Nasze wyróżnienia